O ubezpieczeniach na życie
Jak mądrze wybrać ubezpieczenie na życie spośród ofert dostepnych na rynku. Jak dobrze dopasować ofertę do swoich potrzeb.
favorite_border Porównaj ubezpieczeniaUbezpieczenia na życie
Co warto wiedzieć o życiówkach?
Żyjesz do
kiedy żyjesz
Umieralność wynosi 100%
Wszystkie statystki mówią wyraźnie, że umieralność w Polsce wynosi 100%. Pewnie codziennie docierają do Ciebie informacje o czyjeś śmierci, czy w wypadku samochodowym, czy na nagły atak serca, czy na raka… Śmierć nikogo nie uprzedza kiedy przyjdzie, ale swoje żniwa zbiera sumiennie. Nie możesz myśleć, że temat ten Cię nie dotyczy. Bo i prawdopodobnie ci, którzy odeszli na skutek wypadku samochodowego, ataku serca czy innej przewlekłej choroby nie brali zgonu pod uwagę w planowaniu swojej przyszłości. Mówi się, że cierpią ci co zostali.
Pośrednik ubezpieczeń na życie - Profesjonalista od zadań specjalnych
Ubezpieczenie na życie jako przemyślana decyzja
Wielokrotnie pisaliśmy już o tym, że wybór ubezpieczenia na życie nie powinien być dziełem przypadku tylko przemyślaną decyzją, że warto poznać oferty zakładów ubezpieczeń jak również ogólne warunki ubezpieczeń. Czasami jednak natłok informacji może przynieść skutek dokładnie odwrotny od zamierzonego i jedyny wniosek to „wiem, że nic nie wiem”. W takiej sytuacji nieocenioną pomocą może okazać się konsultacja z agentem ubezpieczeniowym. Nowe przepisy prawa wprowadziły nomenklaturę jak dystrybutor ubezpieczeń czy pośrednik ubezpieczeniowy jednak w mowie potocznej słowo „agent” się tak zakorzeniło, że chyba warto przy nim pozostać.
Po co emerytowi oszczędności?
Społeczeństwo starzeje się
Pisaliśmy już, że prognozy demograficzne nie są zbyt optymistyczne i wyraźnie wskazują, że społeczeństwo się starzeje. Już teraz na ludzi młodych przypada więcej seniorów. Mimo aktywnej polityki prorodzinnej, GUS alarmuje, że nie należy oczekiwać znaczących zmian gwarantujących stabilny rozwój demograficzny.
Ubezpieczenie na życie i dożycie
Twoja emerytura
Czy wiesz ile będzie wynosiła Twoja emerytura? Jaka „emerytura”? wielu odpowie z przekąsem. No tak, polski emeryt raczej nie prowadzi życia krezusa. Czarne scenariusze odnośnie naszej przyszłości finansowej niestety nabierają realnego kształtu. Jednak mimo to, Polacy planują swój budżet na bieżąco. Jeśli chodzi o oszczędzanie, to tak, Polacy potrafią oszczędzać, o ile cel jest jasno sprecyzowany i zamknięty w konkretnych ramach czasowych, np. przez cały rok odkładamy na wakacje. Inaczej sprawa się ma, jeśli myślimy o oszczędzaniu długoterminowym na emeryturę. Przed regularnym odkładaniem chronią nas tysiące wymówek. Przecież najpierw trzeba uzbierać na remont kuchni, wymianę auta, a dopiero potem można pomyśleć o regularnym odkładaniu. Tymczasem prognozy demograficzne powinny być kubłem zimnej wody dla przyszłych emerytów, czyli w zasadzie dla wszystkich obecnie pracujących. Europa się starzeje, a Główny Urząd Statystyczny opublikował wstępne dane demograficzne za 2019 r dla naszego kraju. Polska będzie się wyludniać, gwałtownie przybywać będzie emerytów, a dzieci będzie coraz mniej. Czy Zakład Ubezpieczeń Społecznych udźwignie tą sytuację? Przy obecnym deficycie, który ma tendencję rosnącą, to raczej nieprawdopodobne.
Ubezpieczenie posagowe dla dzieci, coś więcej niż skarbonka
Śpij słodko
„Śpij słodko” mówi każdy rodzic przykrywając do snu swoją pociechę. I w czasie, gdy dziecko ze słodką minką usypia to w głowie każdego rodzica kłębią się tysiące myśli i trosk o przyszłość swojego malucha. Wraz z pojawieniem się dziecka pojawia się niesamowite uczucie szczęścia, ale też, nie wiadomo skąd, przejmujące uczucie lęku. I ten lęk o przyszłość pozostanie już z rodzicem przez cały czas.
Ubezpieczenie na życie w bezpieczny.pl - tego na rynku jeszcze nie było
Mnogość decyzji
Codziennie podejmujesz niezliczone ilości decyzji - w sprawach mniejszych lub większych, błahych lub poważnych. A jak jest w sprawie wyboru ubezpieczenia na życie? Gdy masz ochotę na pizzę stajesz przed wyborem czy chcesz taką na grubym cieście z karty czy jednak na cienkim cieście z pięcioma dowolnymi składnikami. Albo gdy wybierasz kwiaty na specjalną okoliczność- masz możliwość wyboru z bukietów już przygotowanych lub prosisz florystkę, by przygotowała wiązankę wyłącznie z tych kwiatów, które Ty wskazałeś.
Polisa dla banku czy dla klienta
Życie, a kredyt
Boom na rynku nieruchomości zdaje się nie mieć końca, ale rządzi nim najprostszy mechanizm: jest popyt - jest podaż. Jest tylko jeden haczyk, mało kto może sobie pozwolić na zakup nieruchomości za gotówkę. Większość, aby móc zamieszkać we własnym mieszkaniu, musi zaciągnąć kredyt hipoteczny. I to na wiele, wiele lat.
Ubezpieczenie na życie czy ubezpieczenie od śmierci
Ubezpieczenie na życie, a kredyt
Poszukiwanie mieszkania może być nawet przyjemne, pośrednicy praktycznie codziennie aktualizują bazy nieruchomości. Ale gdy wybierzesz już swoje wymarzone gniazdko, to do przeprowadzki jeszcze długa droga usłana cała masą formalności do spełnienia. Jednym z wymogów banku przy udzielaniu kredytu hipotecznego jest zawarcie ubezpieczenia na życie. Dlaczego bankowi tak zależy by ubezpieczyć nasze życie? Powód jest bardzo prosty, gdy kredytobiorca w swoim ubezpieczeniu na życie zrobi cesję na bank, ten jako uprawniony do świadczenia, w razie np. śmierci „odzyska” udzieloną pożyczkę. W ten sposób polisa na życie zastępuje poręczyciela.
Polak mądry przed szkodą to Polak ubezpieczony na życie
Przezorny zawsze ubezpieczony
Dotychczas ubezpieczenia na życie to raczej nie był temat, który cieszył się szczególnym zainteresowaniem. Wydatek na indywidualną polisę na życie traktowany był jako zbędny luksus. Wielu myliło ubezpieczenie na życie z ubezpieczeniem zdrowotnym NFZ, inni machali ręką, bo przecież zakład pracy „coś tam ma”. Na całe szczęście to się zmienia. Coraz więcej Polaków wyciąga wnioski z powiedzenie „Polak mądry po szkodzie” i ich światopogląd skręca w stronę myśli „przezorny zawsze ubezpieczony”.
Ubezpieczenie na życie by cieszyć się życiem
Warto wiedzieć
Ubezpieczenie na życie to umowa ubezpieczenia zawarta pomiędzy Towarzystwem ubezpieczeniowym i ubezpieczającym/ubezpieczonym, a jej przedmiotem jest głównie życie ubezpieczonego. Powyższa definicja jest jednak zbyt lakoniczna by w pełni oddać jak bardzo złożone mogą być produkty ubezpieczeniowe. Indywidualne ubezpieczenie na życie można porównać do ubezpieczenia autocasco pojazdu. Korzystamy z niego tylko wtedy, gdy zdarzy się wypadek ubezpieczeniowy.