Przezorny zawsze ubezpieczony

„Przezorny zawsze ubezpieczony”, „mądry Polak po szkodzie”, „gdyby kózka nie skakała…” Przysłowia ludowe mądrością narodu i jako świadectwo wiedzy i doświadczenia nie mogą być lekceważone.

Życiomat - porównywarka i ranking ubezpieczeń na życie
';
Życiomat - porównywarka i ranking ubezpieczeń na życie
';
Życiomat - porównywarka i ranking ubezpieczeń na życie
';

Dziś można ubezpieczyć praktycznie wszystko: okulary, szybkę telefonu, sprzęt narciarski. Od niedawna można ubezpieczyć także psa, który dla wielu jest członkiem rodziny. Rynek obfituje w oferty i rozwiązania. Jednak w masie możliwości często zapominamy o najważniejszym- ubezpieczeniu swojego życia. Chęć zaoszczędzenia pieniędzy nie jest już dziś najlepszą wymówką. Gdy ubezpieczasz paczkę na poczcie i nowy telewizor nie chcesz chyba powiedzieć, że przedmioty bardziej zasługują na ochronę ubezpieczeniową niż Twoje życie i zdrowie.

Z jednej strony polisa na życie to zobowiązanie – musisz co miesiąc płacić składkę. Z drugiej jednak strony to gwarancja spokoju dla Ciebie i Twoich najbliższych.

Temat śmierci czy nawet choroby budzi tak paraliżujący strach więc by nie myśleć o przykrych rzeczach spychamy te kwestie na dalszy plan. A nie lepiej zrobić coś raz a dobrze i mieć spokój?

Raz a dobrze, czyli jak?

Zawsze, przy wyborze ubezpieczenia na życie, należy zwrócić uwagę na zakres ubezpieczenia. Tylko nowocześni dystrybutorzy ubezpieczeń mają możliwość przedstawić ofertę, w której samodzielnie możesz wskazywać te świadczenia, których potrzebujesz w swojej polisie.

Kolejnym ważnym elementem ubezpieczenia na życie są sumy ubezpieczenia. Muszą być na tyle wysokie by mogły np. pokryć Twoje wierzytelności, gdy Ciebie zabraknie.

Nie zapominajmy o cenie. Wysokość składki ubezpieczeniowej nie jest wyznacznikiem jakości ubezpieczenia. Musi być adekwatna do Twoich możliwości finansowych, ale i zakresu ubezpieczenia. Ubezpieczenie na życie to zobowiązanie do regularnego opłacania składki więc jej wysokość musi być przyjazna dla Twojego portfela.

No i co najważniejsze, warunki ubezpieczenia. Zawsze przed zawarciem umowy ubezpieczenia na życie należy zapoznać się z ewentualnymi wyłączeniami czyli przyjrzeć się tym zdarzeniom, za które zakład ubezpieczeń nie ponosi odpowiedzialności.

Biorąc pod uwagę wszystkie te aspekty możesz być pewien, że ubezpieczenie na życie będzie dobrane do Twoich potrzeb i wymagań, byś miał satysfakcję z posiadania kompleksowej ochrony ubezpieczeniowej.

Ranking ubezpieczeń na życie

help_outline
Życiomat - porównywarka i ranking ubezpieczeń na życie

Znajdź najlepsze ubezpieczenie na życie

Wypełnij formularz w 1 minutę i sprawdź rozwiązania dopasowane do Twoich potrzeb

Ranking ubezpieczeń na życie

Jak mądrze wybrać ubezpieczenie na życie spośród ofert dostepnych na rynku? Jak dobrze dopasować ofertę do swoich potrzeb? Sprawdź - to zajmie tylko minutę.

favorite_border Porównaj ubezpieczenia

Ubezpieczenia na życie

Praktyczne informacje o ubezpieczeniach życiowych?