Przezorny zawsze ubezpieczony

Dotychczas ubezpieczenia na życie to raczej nie był temat, który cieszył się szczególnym zainteresowaniem. Wydatek na indywidualną polisę na życie traktowany był jako zbędny luksus. Wielu myliło ubezpieczenie na życie z ubezpieczeniem zdrowotnym NFZ, inni machali ręką, bo przecież zakład pracy „coś tam ma”. Na całe szczęście to się zmienia. Coraz więcej Polaków wyciąga wnioski z powiedzenie „Polak mądry po szkodzie” i ich światopogląd skręca w stronę myśli „przezorny zawsze ubezpieczony”.

Życiomat - porównywarka i ranking ubezpieczeń na życie
';
Życiomat - porównywarka i ranking ubezpieczeń na życie
';
Życiomat - porównywarka i ranking ubezpieczeń na życie
';

(Nie)obowiązkowe

Na polskim rynku finansowym funkcjonuje wiele rodzajów ubezpieczeń. Jedne są obowiązkowe, jak np. OC posiadacza samochodu, inne całkowicie dobrowolne, jak np. ubezpieczenie nieruchomości. Optyk może zaproponować ubezpieczenie dla nowych okularów, sklep AGD ubezpieczenie od zbitej szybki w smartfonie. Wybór takiego ubezpieczenia to nie jest trudna decyzja, bo na ogół znamy wartość przedmiotu, który chcemy ubezpieczyć. Inaczej sprawa się ma przy wyborze ubezpieczenia na życie. Wartość ludzkiego życia i zdrowia jest niemierzalna, dlatego podjęcie decyzji o wyborze ubezpieczenia na życie to podjęcie decyzji na ile wyceniasz swoje życie.

Ubezpieczenie z innej perspektywy

Spójrzmy na temat ubezpieczenia na życie z innej perspektywy. Polisy zawierane są żeby zabezpieczyć finansowo najbliższych. Zadaj sobie pytanie, jakie posiadasz środki finansowe na zabezpieczenie rodziny, gdy ciebie zabraknie? Czy masz odłożoną gotówkę, np. w wysokości 350 tysięcy złotych? Taką gotówkę na czarną godzinę? Jeżeli jesteś głównym żywicielem rodziny, spłacasz kredyt hipoteczny to czy dysponujesz wolnymi środkami, które zapewnią bezpieczeństwo finansowe twoim bliskim, gdy umrzesz? A że każdy umrze to raczej pewne, ponieważ wszystkie statystyki mówią, że śmiertelność Polaków wynosi 100%.

Czy masz czas?

Myślisz, że jesteś młody i masz jeszcze czas. Wspaniale byłoby, gdyby młodzi nie chorowali i nie umierali. W prawdziwym życiu jednak jest zupełnie inaczej.

Kogo zabezpieczyć?

„Nie mam dzieci, nie potrzebuję polisy. Nie ma nikogo, kogo chciałbym zabezpieczyć” Czy na pewno? Polisa na życie może być też zabezpieczeniem takich zobowiązań, jak kredyt mieszkaniowy czy inne kredyty.

Nie tylko na życie

Ale ubezpieczenie na życie to nie tylko ochrona w przypadku śmierci. Dobrze skonstruowana polisa to także zabezpieczenie na wypadek niezdolności do pracy, uszczerbku na zdrowiu, poważnego zachorowania, rehabilitacji i rekonwalescencji, czy innych sytuacji zdrowotnych, które uniemożliwią szybki powrotu do pracy, czyli do zarabiania.

Ubezpieczenie to zabezpieczenie

Oczywiście żadna kwota z ubezpieczenia nie odda zdrowia czy życia. Ale komfort poczucia bezpieczeństwa, że „coś po nas zostanie” jest bezcenny.

Ranking ubezpieczeń na życie

help_outline
Życiomat - porównywarka i ranking ubezpieczeń na życie

Znajdź najlepsze ubezpieczenie na życie

Wypełnij formularz w 1 minutę i sprawdź rozwiązania dopasowane do Twoich potrzeb

Ranking ubezpieczeń na życie

Jak mądrze wybrać ubezpieczenie na życie spośród ofert dostepnych na rynku? Jak dobrze dopasować ofertę do swoich potrzeb? Sprawdź - to zajmie tylko minutę.

favorite_border Porównaj ubezpieczenia

Ubezpieczenia na życie

Praktyczne informacje o ubezpieczeniach życiowych?