Ubezpieczenie na życie, a kredyt

Poszukiwanie mieszkania może być nawet przyjemne, pośrednicy praktycznie codziennie aktualizują bazy nieruchomości. Ale gdy wybierzesz już swoje wymarzone gniazdko, to do przeprowadzki jeszcze długa droga usłana cała masą formalności do spełnienia. Jednym z wymogów banku przy udzielaniu kredytu hipotecznego jest zawarcie ubezpieczenia na życie. Dlaczego bankowi tak zależy by ubezpieczyć nasze życie? Powód jest bardzo prosty, gdy kredytobiorca w swoim ubezpieczeniu na życie zrobi cesję na bank, ten jako uprawniony do świadczenia, w razie np. śmierci „odzyska” udzieloną pożyczkę. W ten sposób polisa na życie zastępuje poręczyciela.

Życiomat - porównywarka i ranking ubezpieczeń na życie
';
Życiomat - porównywarka i ranking ubezpieczeń na życie
';
Życiomat - porównywarka i ranking ubezpieczeń na życie
';

Co nas spotka?

Jeżeli kredyt hipoteczny zaciągamy na nawet 35 lat, w tak długim horyzoncie czasu nie jesteśmy w stanie przewidzieć co może nas spotkać.

Czy polisa z sumą ubezpieczenia w wysokości odpowiadającej zaciągniętym zobowiązaniom jest wystarczająca?

Poznajcie Panią Martę. Pani Marta ma 42 lata i samotnie wychowuje córkę- Julkę. Julka to tegoroczna maturzystka. Prawie dorosła, ale jeszcze nie samodzielna. Obie mieszkają w mieszkaniu zakupionym na kredyt we frankach. Jeśli Pani Marta zginęłaby w wypadku samochodowym wracając z pracy, to czy Julka jest w stanie dźwignąć problem dalszej spłaty kredytu? No i czy poradziłaby sobie w samotnej egzystencji u progu dorosłości?

Długoterminowe zobowiązania

Życie pisze różne scenariusze, nie jesteśmy w stanie przewidzieć co nas spotka. Gdy zaciągamy długoterminowe zobowiązania warto zabezpieczyć się buforem w postaci ubezpieczenia na życie.

Polisa, ochrona

Polisa przed tragedią w postaci utraty życia i zdrowia nie uchroni, ale z pewnością będzie wsparciem przed tragedią związaną z zapaścią finansową związaną ze śmiercią żywiciela rodziny.

Twoje konsekwencje

Drogi Czytelniku, tylko Ty odpowiadasz za swoje decyzje finansowe. Ale nie tylko Ty odpowiadasz za ich brak, również Twoi bliscy mogą ponieść konsekwencje braku Twoich decyzji.

Bezpieczeństwo finansów

Ubezpieczenie na życie to najefektywniejsze narzędzie dla zapewnienia bezpieczeństwa finansowego dla siebie i swoich bliskich.

Już Pascal pisał „Ludzie, nie mogąc pokonać śmierci, aby być szczęśliwymi, umówili się, że nie będą o niej myśleć. To wszystko, co mogli zrobić, żeby się pocieszyć!”

Ranking ubezpieczeń na życie

help_outline
Życiomat - porównywarka i ranking ubezpieczeń na życie

Znajdź najlepsze ubezpieczenie na życie

Wypełnij formularz w 1 minutę i sprawdź rozwiązania dopasowane do Twoich potrzeb

Ranking ubezpieczeń na życie

Jak mądrze wybrać ubezpieczenie na życie spośród ofert dostepnych na rynku? Jak dobrze dopasować ofertę do swoich potrzeb? Sprawdź - to zajmie tylko minutę.

favorite_border Porównaj ubezpieczenia

Ubezpieczenia na życie

Praktyczne informacje o ubezpieczeniach życiowych?