Życie, a kredyt

Boom na rynku nieruchomości zdaje się nie mieć końca, ale rządzi nim najprostszy mechanizm: jest popyt - jest podaż. Jest tylko jeden haczyk, mało kto może sobie pozwolić na zakup nieruchomości za gotówkę. Większość, aby móc zamieszkać we własnym mieszkaniu, musi zaciągnąć kredyt hipoteczny. I to na wiele, wiele lat.

Życiomat - porównywarka i ranking ubezpieczeń na życie
';
Życiomat - porównywarka i ranking ubezpieczeń na życie
';
Życiomat - porównywarka i ranking ubezpieczeń na życie
';

Polisa na życie zabezpieczeniem kredytu

Wraz z zaciągnięciem kredytu hipotecznego bank oczekuje zarówno ubezpieczenia dla mienia, jak i ubezpieczenia dla osoby, która kredyt zaciągnęła. Dla banku to bardzo istotne zabezpieczenie. Mimo że dla osoby, która zaciąga kredyt, umowa ubezpieczenia jest kolejnym zobowiązaniem finansowym, to w rzeczywistości posiadanie polisy z cesją przynosi korzyść dla obu stron umowy. Dodatkowo, polisa z cesją na bank zastępuje poręczycieli czy żyrantów. A nie ukrywajmy, w dzisiejszych czasach trudno znaleźć osobę, która własnym majątkiem ręczyłaby za cudze zobowiązania.

Lepsze warunki

Zdarza się, że klienci, chcąc uniknąć nadmiaru formalności, gdy zakup ubezpieczenia na życie jest jednym z warunków przyznania kredytu, decydują się od razu na ofertę proponowaną przez bank. Jednak najprostsze rozwiązania nie zawsze okazują się w pełni skuteczne. Z jednej strony skorzystać z oferty przygotowanej przez bank to opcja bardzo wygodna. Ale patrząc z szerszej perspektywy, jeśli polisę mamy opłacać tak długo jak trwa umowa kredytowa, warto, by była ona jak najbardziej korzystna. Wielokrotnie powtarzaliśmy już, że bardzo ważne jest zapoznanie się z ogólnymi warunkami ubezpieczenia, wszystko po to, by nie pozostać w błędnym przekonaniu, że posiadana polisa chroni „zawsze” i „od wszystkiego”. Niestety nie jest tak, że skoro kredyt został ubezpieczony, to każda sytuacja życiowa, w której nie możemy go spłacić, powoduje przeniesienie odpowiedzialności na ubezpieczyciela.

Większe bezpieczeństwo

Zakres ochrony ubezpieczeniowej to jedno z głównych kryteriów wyboru ubezpieczenia na życie, w którym chcemy wskazać bank jako cesjonariusza. Im bogatszy zakres tym większe bezpieczeństwo. Polisa obejmująca ubezpieczenie na wypadek śmierci kredytobiorcy, na wypadek trwałego inwalidztwa, utraty pracy i niezdolności do pracy to gwarancja, daje gwarancję że gdy osoba, która wzięła kredyt, nie będzie w stanie dłużej go spłacać, obowiązek spada na firmę ubezpieczeniową.

Zabezpieczenie dla bliskich

Kolejnym elementem przy wyborze polisy to decyzja jakiej wysokości powinny być sumy ubezpieczenia - czy taka jak wysokość kredytu, czy jednak wyższa. Np. jeśli Twój kredyt to 350 tysięcy zł suma ubezpieczenia nie powinna być niższa niż zaciągnięte zobowiązanie. Możesz jednak wskazać w umowie ubezpieczenia sumę ubezpieczenia na poziomie 500 tysięcy, wówczas, w przypadku Twojej śmierci bank otrzyma 350 tys. (tyle ile wynosi kredyt), a pozostali uposażeni otrzymają 150 tysięcy. Tym samym zabezpieczasz także swoich bliskich.

Cesja polisy jest nie tylko gwarantem dla samego banku. Daje ona również pewność nam w przypadku śmierci, że nie zostawimy bliskich z ogromnymi długami.

Ranking ubezpieczeń na życie

help_outline
Życiomat - porównywarka i ranking ubezpieczeń na życie

Znajdź najlepsze ubezpieczenie na życie

Wypełnij formularz w 1 minutę i sprawdź rozwiązania dopasowane do Twoich potrzeb

Ranking ubezpieczeń na życie

Jak mądrze wybrać ubezpieczenie na życie spośród ofert dostepnych na rynku? Jak dobrze dopasować ofertę do swoich potrzeb? Sprawdź - to zajmie tylko minutę.

favorite_border Porównaj ubezpieczenia

Ubezpieczenia na życie

Praktyczne informacje o ubezpieczeniach życiowych?