Który samochód szybciej pojedzie? Czarny czy czerwony?

Nie widząc obu aut, nie znając ich parametrów, mocy silnika itp. takie rozmowy są bezcelowe. Podobnie ma się dyskusja o ubezpieczeniach, jeśli jedynym kryterium wyboru jest cena składki. To co, która oferta lepsza? Ta ze składką x, czy ta ze składką?

Życiomat - porównywarka i ranking ubezpieczeń na życie
';
Życiomat - porównywarka i ranking ubezpieczeń na życie
';
Życiomat - porównywarka i ranking ubezpieczeń na życie
';

Życiomat

Celem naszego portalu jest porównanie ofert dostępnych na polskim rynku ubezpieczeń na życie w taki sposób, by wybór ubezpieczenia na życie był decyzją świadomą i racjonalną. Pomagamy zrozumieć różnicę między ofertami i pomóc znaleźć optymalne rozwiązanie dla każdego klienta.

Oferty ubezpieczeń

Wybierając odpowiedni dla siebie produkt ubezpieczeniowy należy uwzględnić tak wiele czynników, że zwykłemu klientowi trudno jest zrobić to samodzielnie. Dlatego czasami warto skorzystać z wiedzy specjalisty, który dzięki swojemu doświadczeniu będzie w stanie udzielić odpowiedzi na nurtujące klienta pytania. Konsultacja z profesjonalistą na pewno pomocna będzie by zrozumieć zapisy warunków ubezpieczenia, w tym odnośnie liczby wyłączeń z ochrony ubezpieczeniowej, szerokości zakresu ubezpieczenia, procedury zgłoszenia szkody… No, nie jest to łatwe. Czy ktokolwiek może więc uznać, które ubezpieczenie jest najlepsze? Tak jak w osiedlowym spożywczaku masło maśle nierówne, tak i oferty ubezpieczeń, mimo zbliżonej ceny, mogą się diametralnie różnić.

Jak wybrać?

W produkcie ubezpieczeniowym kryterium „mniej” lub „więcej” nie zawsze oznacza „lepiej” lub „gorzej”.

Cena nie zawsze równa się zakresowi

Co z tego, że całkowita suma ubezpieczenia w Towarzystwie A jest wysoka, skoro liczba wyłączeń sprawia, że ubezpieczenie jako całość przestaje być atrakcyjne?

Branża ubezpieczeń jest skomplikowana i pogubić się niestety bardzo łatwo. Trzeba być czujnym, by pod otoczką atrakcyjnej oferty nie zawrzeć niekorzystnej dla siebie umowy.

Czynniki kształtujące cenę

Warto pamiętać, że wpływ na cenę ubezpieczenia mają takie czynniki jak: wiek, stan zdrowia i wykonywany zawód, długość czasu, na jaki polisa ma być zawarta oraz suma i rodzaj ubezpieczenia. Przy wyborze ubezpieczenia na życie niestety czas gra na naszą niekorzyść. Nie zawsze będziemy młodzi i zdrowi.

Życie... warto wziąć w swoje ręce

Bez względu na to ile mamy lat warto zainwestować w ubezpieczenie na życie, chociażby z troski o najbliższych, ale bez porównania ofert ani rusz. Nie bój się, że to czasochłonne i żmudne, w końcu wyceniasz własne życie i zobowiązujesz się do regularnej płatności, ale każda ważna decyzja w życiu wymaga wysiłku. Jeżeli w taki sposób podejdziesz do wyboru polisy na życie, to Ty i Twoi bliscy możecie spać spokojnie.

Ranking ubezpieczeń na życie

help_outline
Życiomat - porównywarka i ranking ubezpieczeń na życie

Znajdź najlepsze ubezpieczenie na życie

Wypełnij formularz w 1 minutę i sprawdź rozwiązania dopasowane do Twoich potrzeb

Ranking ubezpieczeń na życie

Jak mądrze wybrać ubezpieczenie na życie spośród ofert dostepnych na rynku? Jak dobrze dopasować ofertę do swoich potrzeb? Sprawdź - to zajmie tylko minutę.

favorite_border Porównaj ubezpieczenia