Społeczeństwo starzeje się

Pisaliśmy już, że prognozy demograficzne nie są zbyt optymistyczne i wyraźnie wskazują, że społeczeństwo się starzeje. Już teraz na ludzi młodych przypada więcej seniorów. Mimo aktywnej polityki prorodzinnej, GUS alarmuje, że nie należy oczekiwać znaczących zmian gwarantujących stabilny rozwój demograficzny.

Życiomat - porównywarka i ranking ubezpieczeń na życie
';
Życiomat - porównywarka i ranking ubezpieczeń na życie
';
Życiomat - porównywarka i ranking ubezpieczeń na życie
';

System emerytalny w Polsce

System emerytalny w Polsce bywa tematem burzliwych dyskusji. Czy kolejne reformy będą w stanie odbudować zaufanie społeczne? Czekanie na uzdrowienie polskiego systemu emerytalnego może zająć jeszcze kilka lat, oby nie kilkanaście. Co w tym czasie? W tym czasie trzeba zabezpieczyć środki na godną starość „na własną rękę”. Jednym z rozwiązań może być zakup ubezpieczenia na życie i dożycie.

Z systematycznym oszczędzaniem to trochę jak z przejściem na dietę. Od poniedziałku zacznę. Warto jednak jak najszybciej wziąć przyszłość w swoje ręce, bo jak nie Ty, to kto? ZUS?

Nie ulegaj złudzeniom

Czy wierzysz, że od następnej wypłaty będziesz odkładać na emeryturę?

A może lepiej już teraz umówić się z profesjonalnym agentem i posłuchać jakie rozwiązania proponują ubezpieczyciele. Kontakt z profesjonalnym doradcą jest bezpłatny i niezobowiązujący, a takie spotkanie może wnieść naprawdę dużo informacji. Do systematycznego oszczędzania najlepiej przygotować się od razu.

Czy wierzysz, że na emeryturze zrealizujesz wszystkie swoje plany i marzenia?

Dziś ciężko pracujesz, żyjesz w ciągłym biegu na najwyższych obrotach. Weekend, urlop, to zawsze za krótko, by odpocząć. W codziennej pogoni zacząłeś przekładać marzenia na później. Na emeryturze przecież będziesz miał w bród czasu. Tylko pytanie, czy będąc na emeryturze, po opłaceniu rachunków i leków zostaną Ci jeszcze środki na realizację tych marzeń?

Czy wierzysz, że na emeryturze będziesz miał mniej wydatków?

Czy osoby starsze rzeczywiście mają mniej wydatków, czy jednak wydatki dostosowują do znacznie mniejszego budżetu? Rachunki trzeba opłacać, leki trzeba kupować, no i o jedzeniu też nie można zapomnieć. Czy seniora stać na prywatną opiekę medyczną? Nie- czeka w kolejce na NFZ. Czy seniora stać na luksusowe wczasy?- nie- czeka na przydział do sanatorium. Czy seniora stać na rozpieszczanie wnuków? Hmmm

Czy wierzysz, że do Twojej emerytury rząd na pewno coś wymyśli?

Rząd, a w zasadzie rządy, które w ostatnich latach zajmowały się reformą emerytalną ewidentnie promują opcję samodzielnego oszczędzania na emeryturę poprzez np. IKE, IKZE czy teraz PPK. Tak więc polski system emerytalny jest naprawiany i psuty. Wyraźnie jest dążenie dla odciążenia budżetu przesuwając ciężar odpowiedzialności za zabezpieczenie finansowe na emeryturze na samego emeryta.

Czy wierzysz, że oszczędności nie przydadzą się na emeryturze?

Posiadacz ubezpieczenia na życie i dożycie ma gwarancję, że gdy osiągnie wiek wskazany w polisie otrzyma wypłatę gwarantowanego świadczenia. Taki zastrzyk finansowy po latach opłacania polisy na pewno będzie doskonałym wsparciem finansowym dla osoby, która kończy swoją aktywność zawodową.

Dzięki systematycznemu oszczędzaniu i założeniu polisy na życie i dożycie jesień życia nie musi rysować się w szarych barwach. Jednak czy będziesz cieszyć „złotą jesienią” zależy wyłącznie od Ciebie.

Ranking ubezpieczeń na życie

help_outline
Życiomat - porównywarka i ranking ubezpieczeń na życie

Znajdź najlepsze ubezpieczenie na życie

Wypełnij formularz w 1 minutę i sprawdź rozwiązania dopasowane do Twoich potrzeb

Ranking ubezpieczeń na życie

Jak mądrze wybrać ubezpieczenie na życie spośród ofert dostepnych na rynku? Jak dobrze dopasować ofertę do swoich potrzeb? Sprawdź - to zajmie tylko minutę.

favorite_border Porównaj ubezpieczenia