Ubezpieczenie na życie jako przemyślana decyzja

Wielokrotnie pisaliśmy już o tym, że wybór ubezpieczenia na życie nie powinien być dziełem przypadku tylko przemyślaną decyzją, że warto poznać oferty zakładów ubezpieczeń jak również ogólne warunki ubezpieczeń. Czasami jednak natłok informacji może przynieść skutek dokładnie odwrotny od zamierzonego i jedyny wniosek to „wiem, że nic nie wiem”. W takiej sytuacji nieocenioną pomocą może okazać się konsultacja z agentem ubezpieczeniowym. Nowe przepisy prawa wprowadziły nomenklaturę jak dystrybutor ubezpieczeń czy pośrednik ubezpieczeniowy jednak w mowie potocznej słowo „agent” się tak zakorzeniło, że chyba warto przy nim pozostać.

Życiomat - porównywarka i ranking ubezpieczeń na życie
';
Życiomat - porównywarka i ranking ubezpieczeń na życie
';
Życiomat - porównywarka i ranking ubezpieczeń na życie
';

Pośrednik profesjonalista

Pośrednikiem ubezpieczeniowym nie może zostać każdy, jest to profesja bardzo szczelnie regulowana przez przepisy prawa. I te obostrzenia prawne właśnie świadczą o wyjątkowości i prestiżu tego zawodu. Agent ubezpieczeniowy to PROFESJONALISTA.

Agent - Profesjonalista ma obowiązek nieustannego podnoszenia kwalifikacji zawodowych, bo zawód ten łączy cechy ekonomisty (musi znać i rozumieć procesy gospodarcze i dynamikę rynku finansowego), prawnika (działać zgodnie z przepisami prawa oraz rozumieć np. podstawowe zagadnienia prawa spadkowego lub prawa podatkowego). Dodatkowo, agent ubezpieczeniowy musi co nieco wiedzieć o medycynie i być świetnym psychologiem. Wiedza i doświadczenie dobrego agenta po prostu muszą być wszechstronne.

Pośrednik ubezpieczeniowy - Profesjonalista to najsilniejsze ogniwo łączące w relacji klient- zakład ubezpieczeń. Dlatego też, podczas spotkania agent, przygotowując ofertę może zadać szereg pytań. Wydawać by się mogły dość intymne czy prywatne, ale należy pamiętać, że agent jest zobowiązany tajemnicą zawodową.

Spotkanie z agentem

Na jakie pytania należy się przygotować podczas spotykania z agentem:
1. Jaka jest bieżąca sytuacja finansowa - czyli jakie są zobowiązania (kredyty, pożyczki, zadłużenia), jakie są miesięczne wydatki i jakim miesięcznym budżetem dysponuje osoba zainteresowana ubezpieczeniem.
2. Czy posiadasz już jakieś polisy.
3. Czy dysponujesz oszczędnościami.
4. Jaki jest stan zdrowia osoby zainteresowanej ubezpieczeniem, w tym historia chorób, leczenia oraz pytania o styl życia.

Dopasowana oferta

Na podstawie zebranego wywiadu, jak również po doprecyzowaniu oczekiwań klienta względem np. czasu trwania ochrony ubezpieczeniowej czy wysokości sumy ubezpieczenia pośrednik jest w stanie dopasować odpowiedni produkt z oferty danego towarzystwa.

W dzisiejszych czasach agent nie jest akwizytorem, dzisiaj agent ubezpieczeniowy jest Twoim partnerem biznesowym. Dziś agent ubezpieczeniowy jest PROFESJONALISTĄ.

Ranking ubezpieczeń na życie

help_outline
Życiomat - porównywarka i ranking ubezpieczeń na życie

Znajdź najlepsze ubezpieczenie na życie

Wypełnij formularz w 1 minutę i sprawdź rozwiązania dopasowane do Twoich potrzeb

Ranking ubezpieczeń na życie

Jak mądrze wybrać ubezpieczenie na życie spośród ofert dostepnych na rynku? Jak dobrze dopasować ofertę do swoich potrzeb? Sprawdź - to zajmie tylko minutę.

favorite_border Porównaj ubezpieczenia