Twoja emerytura

Czy wiesz ile będzie wynosiła Twoja emerytura? Jaka „emerytura”? wielu odpowie z przekąsem. No tak, polski emeryt raczej nie prowadzi życia krezusa. Czarne scenariusze odnośnie naszej przyszłości finansowej niestety nabierają realnego kształtu. Jednak mimo to, Polacy planują swój budżet na bieżąco. Jeśli chodzi o oszczędzanie, to tak, Polacy potrafią oszczędzać, o ile cel jest jasno sprecyzowany i zamknięty w konkretnych ramach czasowych, np. przez cały rok odkładamy na wakacje. Inaczej sprawa się ma, jeśli myślimy o oszczędzaniu długoterminowym na emeryturę. Przed regularnym odkładaniem chronią nas tysiące wymówek. Przecież najpierw trzeba uzbierać na remont kuchni, wymianę auta, a dopiero potem można pomyśleć o regularnym odkładaniu. Tymczasem prognozy demograficzne powinny być kubłem zimnej wody dla przyszłych emerytów, czyli w zasadzie dla wszystkich obecnie pracujących. Europa się starzeje, a Główny Urząd Statystyczny opublikował wstępne dane demograficzne za 2019 r dla naszego kraju. Polska będzie się wyludniać, gwałtownie przybywać będzie emerytów, a dzieci będzie coraz mniej. Czy Zakład Ubezpieczeń Społecznych udźwignie tą sytuację? Przy obecnym deficycie, który ma tendencję rosnącą, to raczej nieprawdopodobne.

Życiomat - porównywarka i ranking ubezpieczeń na życie
';
Życiomat - porównywarka i ranking ubezpieczeń na życie
';
Życiomat - porównywarka i ranking ubezpieczeń na życie
';

Zaplanuj przyszłość finansową

Kiedy jest najlepszy czas, żeby przyszłość finansową wziąć w swoje ręce? Od poniedziałku, z kolejnej wypłaty, po ukończeniu 35 urodzin? Wydaje mi się, że jak nie zaczniesz od razu, to nie zaczniesz nigdy.

„Jakoś to będzie”. Niestety, lubimy przejadać pieniądze nie martwiąc się o przyszłość. Jednak odkładanie sprawy na później w tym wypadku nie ma sensu, bo i starość przecież na nas nie poczeka.

Jak oszczędzać, żeby nie kusiło wydawanie?

Wielokrotnie pisaliśmy już jakie korzyści przynosi posiadanie ubezpieczenia na życie. Posiadanie ubezpieczenia na życie jest najlepszą formą, gdy chcemy zabezpieczyć swoich bliskich.

A jaki związek polisa na życie może mieć z planowaniem emerytury?

Polisa na życie i dożycie jest hybrydą dwóch rozwiązań dając kompleksową ochronę pod postacią umowy długoterminowej. Czym jest ubezpieczenie na życie pisaliśmy wielokrotnie. A jak rozumieć „dożycie”? Najprościej mówiąc, gdy osiągniesz wiek wskazany w polisie, Towarzystwo wypłaci Ci kwotę określoną w polisie.

Życie i dożycie

Dla tych, którzy nie widzą celowości posiadania klasycznej umowy na życie takie rozwiązanie będzie idealne. W razie śmierci najbliżsi otrzymają wypłatę sumy ubezpieczenia, a w razie dożycia wieku wskazanego w polisie - Ty otrzymasz świadczenie - kwotę zagwarantowaną w polisie, którą możesz przeznaczyć na dowolny cel.

Oszczędzanie długoterminowe Cię zniechęca?

Ubezpieczyciele są elastyczni w tym zakresie i z godnie z ogólnymi warunkami ubezpieczenia możesz mieć możliwość np. czasowego zawieszenia opłacania składki, zmienić częstotliwość opłacania składki lub przekształcić ubezpieczenie na tzw. bezskładkowe.

Korzyści ubezpieczenia

Podsumowując, jakie korzyści niesie ubezpieczenie na życie i dożycie:
Gwarancja wypłaty kwoty ustalonej w polisie na koniec umowy;
Uposażeni wskazani w polisie otrzymają świadczenia z powodu Twojej śmierci;

Polisa na życie i dożycie to podwójny bufor zabezpieczający finansowo i Ciebie, i Twoich bliskich.

Ranking ubezpieczeń na życie

help_outline
Życiomat - porównywarka i ranking ubezpieczeń na życie

Znajdź najlepsze ubezpieczenie na życie

Wypełnij formularz w 1 minutę i sprawdź rozwiązania dopasowane do Twoich potrzeb

Ranking ubezpieczeń na życie

Jak mądrze wybrać ubezpieczenie na życie spośród ofert dostepnych na rynku? Jak dobrze dopasować ofertę do swoich potrzeb? Sprawdź - to zajmie tylko minutę.

favorite_border Porównaj ubezpieczenia