Śpij słodko

„Śpij słodko” mówi każdy rodzic przykrywając do snu swoją pociechę. I w czasie, gdy dziecko ze słodką minką usypia to w głowie każdego rodzica kłębią się tysiące myśli i trosk o przyszłość swojego malucha. Wraz z pojawieniem się dziecka pojawia się niesamowite uczucie szczęścia, ale też, nie wiadomo skąd, przejmujące uczucie lęku. I ten lęk o przyszłość pozostanie już z rodzicem przez cały czas.

Życiomat - porównywarka i ranking ubezpieczeń na życie
';
Życiomat - porównywarka i ranking ubezpieczeń na życie
';
Życiomat - porównywarka i ranking ubezpieczeń na życie
';

Troska i miłość

Jest wiele sposobów by okazać swojemu dziecku troskę i miłość. Jednym z tych najbardziej przyziemnych jest zapewnienie swojemu dziecku ubezpieczenia. „Takie szkolne? To ja już mam!” wykrzyknie pewnie część z czytelników, przypominając sobie, że w szkole lub na portalu internetowym ubezpieczyło swoje dziecko od następstw nieszczęśliwych wypadków. I super, polisa NNW chroni dzieci od zdarzeń nagłych i nieplanowanych dając jednocześnie finansowe wsparcie, gdy na skutek wypadku np. konieczna będzie rehabilitacja.

Ale jest jeszcze jeden rodzaj ubezpieczeń dedykowanych dzieciom. Chodzi mianowicie o polisy posagowe. W dzisiejszych, zabieganych czasach taka opcja to szereg korzyści, ponieważ:
a) zabezpiecza finansowo dziecko na wypadek przedwczesnej śmierci rodzica
b) zapewnia dziecku środki na dorosłe życie

Wcześniej kupujesz więcej gromadzisz

Jak to działa w praktyce? Im wcześniej kupimy polisę, tym większy kapitał można na niej zgromadzić. Czy taka „skarbonka” ma sens, czy może lepiej odkładać na lokacie?

Umowy posagowe

Umowy posagowe w swojej konstrukcji są bardzo atrakcyjne, bo oprócz gromadzenia pieniędzy ubezpieczyciel gwarantuje np. wypłatę miesięcznej renty jeśli rodzic umrze lub ubezpieczyciel przejmie obowiązek opłacania składek do końca trwania umowy ubezpieczenia.

Zastrzyk finansowy

Po osiągnięciu przez dziecko wskazanego w umowie ubezpieczenia wieku otrzyma ono uzbierany kapitał. Na co może taki „zastrzyk finansowy” przydać się dziecku wchodzącemu w dorosłość? Na kontynuację nauki, na wkład finansowy przy zakupie własnej nieruchomości, na wesele, albo po prostu na spełnienie marzeń. Zawsze jest wiele powodów by oszczędzać.

Idealne rozwiązanie dla rodzica

Dla kogo ubezpieczenie posagowe będzie najlepszym rozwiązaniem? Dla każdego rodzica, który chce zadbać o finansowe bezpieczeństwo swojego dziecka, dla osób samotnie wychowujących dzieci, dla rodziców dzieci niepełnosprawnych. Dodatkowo należy pamiętać, że pieniądze z ubezpieczenia posagowego są zwolnione z podatku od spadków i darowizn i podatku od zysków kapitałowych.

Ranking ubezpieczeń na życie

help_outline
Życiomat - porównywarka i ranking ubezpieczeń na życie

Znajdź najlepsze ubezpieczenie na życie

Wypełnij formularz w 1 minutę i sprawdź rozwiązania dopasowane do Twoich potrzeb

Ranking ubezpieczeń na życie

Jak mądrze wybrać ubezpieczenie na życie spośród ofert dostepnych na rynku? Jak dobrze dopasować ofertę do swoich potrzeb? Sprawdź - to zajmie tylko minutę.

favorite_border Porównaj ubezpieczenia